Doručení v rámci ČR a SR zdarma!

Návod - květináče

Květináče jsou opatřeny voděodolnou keramickou vložkou, která je se dřevem napevno spojená. Nepokoušejte se jí vyndat.


Vnější strana květináče je ošetřena směsí olejů a vosků. Díky tomu dobře odolává vodě, slinám, potu a dalším látkám, kterými může dojít k náhodnému potřísnění květináče. Květináč můžete v případě potřeby očistit vlhkým hadříkem. Nedoporučuji používat žádné chemické čisticí prostředky ani drsné povrchy k čištění. Například drsnou stranou kuchyňských houbiček by se poškodil ochranný nátěr.


Jelikož se jedná o výrobek z masivního dřeva, existuje možnost opakovaného přebroušení a následné aplikace povrchové úpravy. Životnost povrchové ochrany je za vhodných podmínek v interiéru velice dlouhá (mnoho let). Pokud byste však z jakéhokoliv důvodu potřebovali výrobek zrenovovat, ozvěte se mi a já Vám rád pomohu s řešením.


Do renovace se můžete pustit i sami. Stačí povrch pořádně obrousit brusným papírem (zrnitost 220 – 320) tak, abyste se kompletně zbavili starého nátěru a následně aplikovat Vámi zvolenou povrchovou úpravu podle příslušného návodu. Broušení provádějte ideálně venku za pěkného počasí a chraňte si dýchací cesty nejlépe respirátorem FFP2 nebo lepším.


Při zalévání rostlin buďte obezřetní, aby nedošlo k zatečení vody do mezery mezi dřevem a keramikou. Pokud do meziprostoru zateče hodně vody, je nejlepší květináč otočit na chvíli dnem vzhůru a nechat vodu vytéci. Po několika minutách květináč postavte otvorem vzhůru, aby voda mohla při odpařování uniknout. Pokud se dostane do meziprostoru hodně vody, kterou ihned neodstraníte, dřevo vodou nabobtná a může dojít k prasknutí keramické vložky! Pokud se do meziprostoru dostane jen malé množství vody, nemusíte dělat nic. Voda se sama odpaří.


Květináče jsou náchylné na mráz, kdy dochází k rozdílným změnám objemů keramiky a dřeva. V takovém případě hrozí, že keramika praskne – nevystavujte květináče teplotám pod 5°C.

Zpět do obchodu